تغذیه سالم :

کراتیون بر این عقیده است که خوردن شکلات ، باید همیشه و متعادل در برابر یک رژیم غذایی سالم باشد. البته مصرف شکلات باید در یک الگوی غذایی سالم درنظر گرفته شود که با درنظر گرفتن الگوی داده شده ، کل انرژی دریافت شده و نیاز های فرد برطرف میشود.

خوردن شکلات برای بهبود مغز :

خبر خوش برای دوستداران شکلات ! ... خوردن شکلات بطور منظم به نظر میرسد که برای بهبود مهارت های ذهنی مناسب است. طی یک سری مطالعات در یک مجله ، منتشر شده است که افرادی که حداقل یک بار در هفته شکلات خوردند مهارت ذهنی بهتری دارند نسبت به کسانی که  مصرف کمتری داشتند.

تست عملکرد مغز :

محققان برای اندازه گیری عملکرد مغز در افرادی که به طور منظم شکلات مصرف می کنند ، از آنها آزمونی گرفتند. این آزمون شامل : آزمون حافظه ، کلامی ، اسکن ، ردیابی ، حافظه بصری فضایی و استدلال انتزاعی بود.

فلاونول :

محققان بر این باورند که مطالعات بیشتری مورد نیاز است برای فهمیدن اینکه چگونه شکلات می تواند باعث افزایش قدرت مغز شود. اما آنها بر این باورند که فلاونوئید ها که در غذاهای گیاهی یافت می شود و تا 20% از آنها در ترکیبات دانه های کاکائو وجود دارد ، می تواند موجب حفاظت مغز در برابر کاهش طبیعی مهارت های ذهنی شود.

علاوه بر این فلاونول کاکائو شامل دیگر اجزای روانگردان مانند : کافئین و تئوبرومین است که هر دو باعث بهبود هوشیاری و مهارت های ذهنی هستند. مقدار کاکائو موجود در شکلات ها به طور تقریبی 7% تا 15% ، در شیرکاکائو 30% و 70% در شکلات تلخ (Dark ) می باشد.

 

منبع: webmed.com