چرا دندانپزشکی یک شغل خوب است؟

انجمن دندانپزشکان آمریکا برای ترغیب دانش آموزان برای تحصیل در رشتة دندانپزشکی این متن را در وب سایت خود قرار داده است. شاید خواندش برای شما هم جالب باشد.

  • 01
  • 02
  • 03
  • 01
  • 02
  • 03

شما؛ بله خود شما؛  اگر دندانپزشکی را انخاب کنید، بر لبة تکنولوژی گام برخواهید داشت و ازآخرین فن آوری های روز برای تشخیص بیماری ها کمک خواهید گرفت، همة این موارد دندانپزشکی را برای شما بسیار چالش برانگیز و پر هیجان خواهد کرد.

فقط به این 10 مورد توجه کنید:

1-خدمت به جامعه: به سلامت عمومی مردم کمک خواهید کرد و کیفیت ظاهر و سلامت و در نتیجه کیفیت زندگی آن ها را ارتقا خواهید بخشید.

2- رفاه در زندگی شخصی: بر هیچکس پوشیده نیست که سطح زندگی حرفه ای و خصوصی دندانپزشکان چقدر بالا و همینطور انعطاف پذیر است.

3- اهدای قدرت و اعتماد بنفس به دیگران: شما به افراد لبخندی زیبا و غرور آفرین خواهید بخشید.

4- همگامی با تکنولوژی: پیشرفت های علمی در دندانپزشکی نقش به سزایی دارند؛ شما می توانید از لیزر؛ سیستم تشخیص بیماری با رایانه و امثال اینها را در کار خود استفاده کنید.

5- منزلت اجتماعی: حتما می دانید که دوستان، خانواده و البته همة اقشار جامعه برای دندانپزشکان چه احترام خاصی قائل هستند.

6-فعالیت در عرصه آموزش و پیشگیری از بیماری ها: اگر از دلواپسان جامعه هستید و دلتان میخواهد سطح سواد و بهداشت مردم را بالا ببرید، دندانپزشکی این جاده را برایتان هموار می کند.

7-نجات جان آدم ها: بسیاری از بیماری های جسمی مثل بیماری های قلبی در ارتباط مستقیم با سلامت دندان ها هستند. همینطور انواع سرطان های دهان و لثه وجود دارند که می توانید آن ها را کشف و راه درمان را باز کنید.

8-خلاقیت: دندانپزشکی به شما اجازه می دهد از استعداد های هنری و علمی خود همزمان استفاده کنید.

9- آیندة روشن: با روند مسن شدن جامعه و کاهش شاخص های اهمیت به بهداشت شخصی، دندانپزشکی از نیازهای مهم آینده خواهد بود.

10- خوداشتغالی: با خرید یک یونیت دندانپزشکی، رییس و مرئوس خودتان خواهید بود.

 

منبع: webmed.com