عمه درمانی در بارداری!

اگر شما هم این جمله ها را شنیده اید، بدانید و آگاه باشید که اینها، توصیه های عمه جان هستند، نه توصیه های پزشک!

 • 01 New
 • 02 New
 • 03 New
 • 04 New
 • 01 New
 • 02 New
 • 03 New
 • 04 New

البته خانمی که طبق برنامه واکسن هایش را زده باشد فقط ممکن است در دوره حاملگی نیاز به واکسن آنفلوانزا داشته باشد. خیلی از بانوان باردار از تزریق این واکسن هراس دارند و می ترسند که مواد نگهدارنده موجود در آن برای فرزندشان خطرناک باشد. اما تا بحال هیچ موردی مبتنی  آسیب این دارو به جنین گزارش نشده است؛ بلکه برعکس در بسیاری موارد واکسن آنفلوانزا ناجی جان مادر و نوزاد شده است. در دوران بارداری سیستم ایمنی بدن علی الخصوص در قلب و ریه ها دچار تغییراتی می شود و بدن مادر را در این نواحی آسیب پذیر می کند و ابتلا به آنفولانزا  که باعث عفونت ریوی می شود می تواند جان مادر و نوزادش را با خطر مرگ مواجه کند.

 

 • تو دو نفری! دو برابر باید بخوری!

این درست است که فرزند متولد نشده شما شریک غذای شماست و در واقع شما دو نفرید اما نه دو نفر بزرگسال! تحقیقات نشان داده که انرژی اضافی مورد نیاز برای  رشد جنین حدود  300 کالری است که معادل است با یک لیوان شیر کم چرب و نصف یک ساندویچ معمولی. توصیه می کنیم به شدت مراقب اضافه وزن زیاد خود در دوران بارداری باشید که خطر سقط جنین، نیاز به سزارین و بسیاری مخاطرات دیگر را بالا می برد.

 

 • موهایت را رنگ نکنی مادر!

جذب مواد شیمیای موجود در لوازم آرایش و رنگ مو از طریق مو  و پوست بسیار ناچیز است؛ پس نگران نباشید. البته به دلیل وجود ترکیبات قوی  آمونیاک در برخی رنگ موها که وظیفه جایگزین کردن رنگ موی جدید را با رنگ اصلی بر عهده دارند، این نوع رنگ مو به طور کلی توصیه نمی شود. بو و گازهای حاصل از آماده کردن ترکیبات رنگ مو نیز در برخی خانم های باردار ممکن است حالت تهوع و و سردرد ایجادکند که توصیه می شود در فضای باز یا دارای تهویه کافی از آنها استفاده کنید.

 

 • قهوه نخور بچه ات می افتد!

بسیاری از بانوان عاشق یک فنجان قهوه صبحگاهی هستند؛ اما در دوران بارداری از خیر آن می گذرند چون فکر می کنند که کافئین برای سلامتی فرزندشان مضر است. خبر خوش برای این مادران مهربان این است که مصرف کمتر از 200 میلی گرم کافئین در روز (معادل یک فنجان قهوه) در روز برای جنین کاملا بی خطر است.

 

دو وعده ماهی در هفته علی الخصوص ماهی قزل آلا که حاوی اسیدهای چرب امگا 3 سا به رشد مغز و بینایی فرزندی که در بطن خود دارید کمک شایانی می کند. اما لطفا از مصرف این ماهی ها در دوران بارداری بپرهیزید: کوسه ماهی، اره ماهی، شاه ماهی، ماهی خالمخالی و امثال این ها. بهترین انتخاب شما می تواند غیر از قزل آلا، میگو و ماهی تن باشد. همچنین لطفا از غذاهایی مثل سوشی و ساشیمی که  حاوی ماهی  خام  هستند؛ به دلیل وجود انگل و باکتری  جدا اجتناب کنید.

 

 • یه چندماه صبر کن هیچی نمیشه!

در  یک بارداری سالم هیچ منعی برای رابطه زناشویی وجود ندارد زیرا جنین به شدت توسط کیسه آمنیوتیک و عضلات قوی رحم محافظت می شود. پس هیچ منعی برای رابطه با همسر در دوره بارداری وجود ندارد. گفته می شودگاهی تنش های شدید زمان ارگاسم ممکن است باعث خونریزی یا در موارد نادر سقط جنین شود اما فراموش نکنید خطر این اتفاق کمتر از زمانی است که شما کارهای روزمره خود را انجام می دهید. به عبارت دیگر، اگر قرار باشد موقع ارگاسم جفت خونریزی کند، موقع راه رفتن تان هم ممکن است این اتفاق بیفتد.

 

منبع: webmed.com