ناتوانی جنسی در مردان علل مختلفی دارد که می تواند موقتی یا دائم باشد. مهمترین علت آن بیماری دیابت است که شیوع زیادی در جامعه ما دارد. برای درمان ناتوانی جنسی باید علت ایجاد آن را شناخت و به درمان آن پرداخت ، در این مقاله به اجمال به علل ایجاد آن می پردازیم

 

  1. افسردگی :

مغز منطقه محرک احساسات جنسی است و هیجان جنسی از آنجا آغاز می شوند. افسردگی می تواند تمایل جنسی را کاهش و به اختلال در نعوظ منجر گردد. جالب اینجاست که بسیاری از داروهای مورد استفاده در درمان افسردگی میل جنسی را سرکوب و رسیدن به نعوظ را سخت تر می کنند و رسیدن به اوج لذت جنسی (ارگاسم) را به تاخیر می اندازند.

  1. نوشیدن الکل :

استفاده زیاد از نوشیدنی الکلی مانع ایجاد نعوظ  در آقایان می شود اما معمولا این اثرات موقتی می باشند.

  1. داروها :

محتویات قفسه داروهای شما می تواند در عملکرد شما در اتاق خواب  تاثیر بگذارد. لیست داروهایی که موجب ناتوانی جنسی می شوند بسیار طولانی است از جمله برخی داروهای ضد فشارخون ، داروهای ضد درد ، داروهای ضد افسردگی و... ولی شما باید به یاد داشته باشید که هرگزبدون مشورت با پزشکان اقدام به قطع یا مصرف دارویی ننمائید.

مواد مخدر خیابانی مانند آمفتامین ، کوکائین و ماری جوانا هم باعث ایجاد مشکلات جنسی در مردان می شوند.

  1. استرس :

استرس موجود در محل کار و خانه می تواند در نقاط مختلف بدن شما تاثیر بگذارد از جمله بر آلت تناسلی شما ، برای مقابله با آن باید شیوه زندگی خود را تغییر دهید. ورزش منظم ، خواب کافی و گرفتن کمک های حرفه ای در زمان مناسب به شما کمک می کنند تا در زندگی روزمره از میزان استرس ها بکاهید.

  1. خشم :

عصبانیت و خشم باعث هجوم خون از دیگر نواحی بدن شما از جمله آلت تناسلی شما به صورت شما می گردد که این امر مانع نعوظ می گردد.

  1. اضطراب :

اضطراب و نگرانی هم از مواردی است که قطعا در زندگی جنسی شما موثر می باشد و نقش شما را در رختخواب تحت تاثیر قرار خواهد داد و منجر به ناتوانی جنسی می گردد.

  1. چاقی و اضافه وزن :

چاقی باعث کاهش عزت نفس شما می گردد و علاوه بر آن در مردان چاق سطح هورمون تستوسترون که برای میل جنسی و نعوظ لازم است کاهش می یابد از طرفی اضافه وزن می تواند باعث افزایش فشار و تصلب شریان ها در مردان گردد که خونرسانی به آلت تناسلی را کاهش می دهد.

  1. کاهش میل جنسی :

کاهش میل جنسی که بعلل مختلف از جمله اعتماد به نفس پایین ، استرس ، اضطراب و برخی داروها ایجاد می شود نیز از علل ناتوانی جنسی در آقایان می باشد.

  1. دیابت و مرض قند :

دیابت یا مرض قند باعث می شود که به مرور زمان بعلت گرفتگی عروق اجسام اسفنجی آلت تناسلی ، خونرسانی به آن کاهش یابد و شخص دچار ناتوانی جنسی گردد.

  1. سلامتی کامل شما :

برای یک نعوظ خوب ، اعصاب ، عضلات و گردش خون باید با هم بدرستی عمل نماید . دیابت ، فشار خون بالا ، گرفتگی عروق خونی ، صدمات نخاعی ،  اسکلروز متعدد همگی می توانند ناتوانی جنسی ایجاد نمایند. جراحی درمان پروستات و مثانه نیز گاهی منجر به اختلال نعوظ می گردند.

 

منبع: webmed.com