تمامی لنزهای تماسی نرم موجود در بازار از دو ماده سازنده هایدروژل و سیلیکون هایدروژل ساخته شده اند. با توجه به اینکه لنز های تماسی بر روی سطح قرنیه قرار می گیرند و با اشک چشم در ارتباط هستند و به دلیل وجود چربی و پروتئین در داخل اشک چشم، لنزهای تماسی نیاز به شستشو دارند.

  • لنزهای طبی و طبی رنگی - مدیکال آف
  • لنزهای طبی و طبی رنگی - مدیکال آف
  • لنزهای طبی و طبی رنگی - مدیکال آف
  • لنزهای طبی و طبی رنگی - مدیکال آف
  • لنزهای طبی و طبی رنگی - مدیکال آف
  • لنزهای طبی و طبی رنگی - مدیکال آف
  • لنزهای طبی و طبی رنگی - مدیکال آف
  • لنزهای طبی و طبی رنگی - مدیکال آف

ترکیبات محلولOpti-Free Express  به گونه ای است که با این دو نوع ماده سازنده سازگاری بالایی دارد و امکان استفاده از آن برای تمامیلنزهای تماسی نرم را به مصرف کننده می دهد.سه ویژگی اصلی محلول Opti-Free Express به شرح ذیل می باشد.

تمیز کننده و ضد عفونی کننده لنز های تماسی نرم

محلول چند منظوره Opti-Free Express یکی از بهترین محلول های تمیز کننده و ضدعفونی کننده لنز های تماسی نرم موجود در بازار جهان است. این محلول ایزوتونیک از مواد ضدعفونی کننده و نگهدارنده زیر تشکیل شده است.تترا یونیک، آمینو متیل پروپانول، سدیم کلراید، اسید بوریک، سوربیتول، محلول مرطوب کننده شامل سدیم سیتراتو سدیم کلراید، ماده ای ام پی 95، پلی کواد (دی سدیم، پلی کواترنیوم %0.0001)، آلدوکس(میدریستامیدوپروپیل دی متیل آمین 0.0005% ) و مقدار کمی ماده نگهدارنده.

با نگهداری لنز تماسی در جالنزی به صورت غوطه ور در محلول Opti-Free Express به مدت 6 ساعت و یا ماساژ دادن لنز به مدت 20 ثانیه با این محلول، تمام عوامل میکروبی از بین خواهند رفت. این محلول با استفاده از دو ماده ضد عفونی کننده بسیار قوی آلدوکس و پلی کواد تمام رسوب های پروتئینی، رسوب های چربی، میکرو ارگانیسم های مضر، عوامل آلوده قارچی، گردو غبار و ضایعات به جا مانده روی سطح لنز در طول مصرف روزانه را تمیز وضدعفونی می کند.

حفظ و نگهداری طولانی مدت رطوبت لنزهای تماسی نرم

مواد مرطوب کننده محلول Opti-Free Express  (به خصوص تترونیک 1304) باعث می شود میزان رطوبت روی لایه سطحی لنز افزایش پیدا کرده و در تمام مدت زمان استفاده از لنز توسط مصرف کننده، این رطوبت حفظ گردد که در نهایت حالت خشکی چشم را به حداقل می رساند. به همین دلیل محلول Opti-Free Express برای افرادی که استفاده مداوم و یا طولانی مدت در طی روز از لنز را دارند و دچار مشکل خشکی چشم هستند، بهترین پیشنهاد می باشد.

دید مطلوب و عدم احساس جسم خارجی (راحتی)

خاصیت ضدعفونی و تمیز کنندگی محلول Opti-Free Express و حفظ و نگهداری طولانی مدت رطوبت لنزهای تماسی نرم، باعث می شود تا مصرف کننده احساس رضایت بیشتری در مدت زمان استفاده از لنز خود را داشته و از طرفی با افزایش شفافیت لنز از کیفیت دید بهتری برخوردار باشد.زاویه خیسی بهتری که توسط محلول Opti-Free Express  نسبت به سایر محلول ها در لنز ایجاد می گردد، سبب ایجاد راحتی بیشتر در هنگام پلک زدن برای مصرف کننده می شود.طبق تحقیقات به عمل آمده بسیاری از مصرف کنندگان لنزهای تماسی، لنزهای خود را با محلول سرم فیزیولوژی شستشو می دهند.محول سدیم کلراید در حقیقت هیچ گونه خاصیت ضدعفونی کنندگی ندارد ولی متاسفانه در برخی موارد این ماده برای شستشوی لنزها به مصرف کنندگان پیشنهاد می شود. استفاده از محلول شستشو دهنده مناسب تاثیر بسیار زیادی در استفده از لنز دارد، زیرا در اثر استفاده نامناسب شرایط بسیار ناراحت کننده ای از جمله احساس جسم خارجی، خشکی چشم و لنز، عدم پاکسازی لنز از عوامل میکروبی، قرمزی چشم و در کل نارضایتی مصرف کننده را به همراه خواهد داشت.  

 

 

 منبع: webmed.com

 

ورود به صفحه مربوط به آگهی