مدیکال آف

بلاگ لازك و ليزيك

نکاتی برای استفاده کنندگان کاشت لنز ها در هر سنی

نکاتی برای استفاده کنندگان لنزهای تماسی در هر سنی

لنز ها را براساس پیشنهاد و یا با توجه به تجربه تعویض کنید حتی اگر هر روز از آنها استفاده نکرده اید.برای مثال، چنانچه انواع یک روزه آن را تهیه کرده اید، پس از یک بار مصرف آنها را دور بیندازید حتی اگر هنوز سالم و تازه به نظر می رسند.

 • لنز رنگی و طبی رنگی
 • لنز رنگی و طبی رنگی
 • لنز رنگی و طبی رنگی
 • لنز رنگی و طبی رنگی
 • لنز رنگی و طبی رنگی
 • لنز رنگی و طبی رنگی
 • لنز رنگی و طبی رنگی
 • لنز رنگی و طبی رنگی
 • لنز رنگی و طبی رنگی
 • لنز رنگی و طبی رنگی
 • لنز رنگی و طبی رنگی
 • لنز رنگی و طبی رنگی
 • لنز رنگی و طبی رنگی
 • لنز رنگی و طبی رنگی
 • لنز رنگی و طبی رنگی
 • لنز رنگی و طبی رنگی
 • لنز رنگی و طبی رنگی
 • لنز رنگی و طبی رنگی

اگر لنزها را چند روز بیشتر از زمان مصرفشان استفاده کنید یا با آنهایی که نباید درزمان خواب درچشم باشند بخوابید، احتمال عفونت چشمتان را افزایش می دهید.

 

 • پیش از لمس لنزها :
  همیشه قبل از دست زدن به لنزها دست هایتان را بشویید. از صابون های بسیار معطر، چرب یا روغنی استفاده نکنید. ممکن است لنزها به دستان خیس یا مرطوب بچسبند، بنابراین دستانتان را با یک حوله ی بدون پرز خوب خشک کنید.
  چنانچه می خواهید از یک مرطوب کننده استفاده کنید، پس از گذاشتن لنزها اینکار را بکنید. باقیمانده لوسیون ممکن است به لنزها بچسبد.

 

 • لنزها را بگذارید :
  برای اینکه لنزهای چپ و راست را اشتباه نکنید همیشه با یک چشم شروع کنید. برای خارج کردن لنز از پک یا کیس از انگشت اشاره استفاده کنید و آنرا کف دستتان بگذارید. آنرا با محلول های مخصوص شتسشو نمایید.لنز را روی نوک انگشت اشاره بگذارید، پلک پایین را با انگشت میانی همان دست پایین بیاورید و پلک بالایی را با دست دیگر نگه دارید. لنز را مستقیما روی حدقه ی چشم هایتان قرار دهید. پلک ها را رها کرده و پلک بزنید.

 • برداشتن لنز ها :
  ایتدا پیش از برداشتن هرلنزی دستانتان را بشویید.
  برای خارج کردن لنزهای سافت، پلک پایین را بکشید، به بالا یا کنار یا گوشه نگاه کنید و لنز را به سمت سفیدی چشم حرکت دهید. برای گرفتن لنز و خارج کردن آن از چشم از انگشتان اشاره و شست استفاده کنید.
  برای لنز های گاز نفوذ پذیر(لنزهای هارد و یا سخت)، چشم را کاملا باز نگه داشته و پوست نزدیک به گوشه چشم را به سمت گوش بکشید، کف دستتان را کاسه ای یا خم کرده و پلک بزنید. لنز باید کف دستتان بیفتد.
 • تمیز کردن و نگهداری :
  راه های زیادی برای تمیز کردن لنزها وجود دارد. محلول های چند منظوره به شما امکان تمیز کردن، شستشو، ضدعفونی کردن و نگهداری لنزها را می دهد.
  برخی محصولات نگهداری و شستشو را از هم جدا کرده اند. محلول های غیر مالشی(no-rub) ، غیر پاک کننده، بدون سرم می گویند که شستشو به تنهایی لنزها را تمیز می کند ولی تحقیقات نشان می دهند که مالیدن بهتر تمیز می کند.
  با محلول پراکسید هیدروژن شما لنزهایتان را در یک سبد قرار می دهید که درون یک فنجان محلول قرار می گیرد. هرگز نباید از این محلول برای شستشوی لنزها استفاده نمایید.
 •   آب و لنزها مخلوط یا میکس نمی شوند:
  چنانچه محلول کانتکت لنز در دسترس ندارید، ممکن است وسوسه شوید که با آب شیر لنزهایتان را بشویید. اینکار را نکنید. گاهی آب شیر میکروبهایی دارد که می توانند باعث عفونت های چشمی جدی شوند. حتی با لنز کاشت دوش نگیرید و هرگز لنزهایتان را درون دهانتان نگذارید یا آنها را با بزاق دهان مرطوب نکنید.
  محفظه نگهداری یا کیس هم مهم است. محفظه نگهداری یا کیس لنزهایتان را هم به خوبی لنزهایتان به دقت تمیز کنید.
  حداقل هرشب آنرا با محلول ضدعفونی بشویید. با دستمال کاغذی پاک کنید و اجازه دهید در معرض هوا خشک شوند تا از شر باکتریهای پایدار و مقاوم رها شوید. هر سه ماه یکبار یا کمتر کیس تان را عوض کنید.
 • وقتی لنزهایتان آسیب دیدند:
  یک لنز ممکن است برای شما ناراحتی ایحاد کند وقتی که چیزی روی آن یا درون آن بچسبد یا پشت و رو شود. لنزها را از چشم خارج کنید و با قطره های rewetting یا با محلول غیر پرواکسیدی بشویید تا کثیفی یا غبار جدا شود. چنانچه هنوز لنزها ناراحت کننده هستند آنها را در چشم تان نگذارید و تا زمانیکه چشمانتان قرمز و ملتهب هستند از گذاشتن لنزها خودداری کنید. چنانچه حتی پس از گذاشتن لنزها چشمانتان بسته نشد به چشم پزشک مراجعه کنید.

 • نوجوانان و لنزهای کانتکت:
  نوجوانان بالغ هم با رعایت تمام نکات نگهداری و مراقبتی می توانند از لنزها استفاده کنند. لنزهای یکبار مصرف و دور انداختنی که برای مصرف یک روزه هستند گزینه مناسبی برای این گروه می باشند که نیازی به تمیز کردن یا نگهداری ندارند.
  هرگز لنزهای دوستانتان را امتحان نکنید. مراکز معتبر که لنزهای شناخته شده را عرضه می نمایند بهترین لنز مناسب برای شما را پیشنهاد خواهند داد و دادن نمونه و سمپل هایی به شما در یافتن بهترین گزینه کمک خواهد کرد.

 • نکات آرایشی برای چشم های دارای لنز:
  کانتکت لنز سافت یا نرم خود را قبل از آرایش بگذارید.
  لنزهای هارد یا سخت را بعد از آرایش بگذارید.
  همیشه قبل از پاک کردن آرایش، لنزها را خارج نمایید.
  آرایش غیر آلرژیک انجام دهید. از خط چشم ها و سایه چشم های متالیک یا گلیتری و ریمل واتر پروف و مژه مصنوعی استفاده نکنید. اینها می توانند باعث التهاب چشم یا ایجاد لکه روی لنزهایتان شوند.
  خط چشم را روی لبه ی داخلی (بین مژه ها و چشم تان) نکشید.
  حداقل هر 3ماه یکبار وسایل آرایش چشم خود را عوض کنید.

 • کانتکت لنزها و ورزش ها :
  در بیشتر و اغلب ورزش ها و فعالیتها می توان از کانتکت لنزها استفاده کرد و به ندرت جابجا می شوند بعلاوه، لنزها مانند عینک بخار گرفته نمی شوند و دید جانبی بهتری به شما می دهند. با این حال، چنانچه شنا می کنید (خصوصا در دریاچه ها) از گذاشتن لنز اجتناب کنید.
  حتی با عینک استخر هم ممکن است از آب عفونت چشمی بگیرید و چنانچه لنزتان خیس شود ممکن است به سختی بتوانید آنها را از چشم خارج کنید.
  اگر به طور اتفاقی با لنز وارد آب شدید، برای خارج کردن آنها به سرعت از قطره های rewetting یا سالین یا سرم نمکی استفاده کنید. سپس آنها را تمیز و ضدعفونی کنید.

 • عینک هایتان را نگه دارید :
  گاهی حتی پس از اینکه کانتکت لنز گرفتید ممکن است هنوز عینک بزنید. شما باید یک جفت عینک تازه تجویز شده برای مواقعی که چشمانتان نیاز به استراحت دارند یا وقتی که به هر دلیلی نمی توانید لنز بزنید، داشته باشید.
  شما همچنین باید برای محافظت از چشمانتان از آسیب اشعه UV و وقتی اطرافتان برف، آب یا شن هست. عینک آفتابی داشته باشید. عینک آفتابی را انتخاب کنید که 99% اشعه UV را بلاک کند و از آن استفاده کنید خصوصا در نور خورشید وقتی رانندگی می کنید.

 • لنزهای دکوراتیو و آرایشی :
  ممکن است برایتان جالب باشد که در هالوین چشمان گربه ای داشته باشید یا برای تفریح رنگ چشمانتان را عوض کنید.
  لنزهای دکوراتیو و آرایشی می توانند امن و بی خطر باشند. به شرطی که مطمئن باشید آنها را از یک چشم پزشک گرفته اید.
  فروش این لنزها (دکوراتیو و کازمتیک) بدون نسخه ی پزشک در آمریکا ممنوع است.
  لنزهای نامناسب می توانند چشمان شما را خراش بدهند یا باعث عفونت آنها شوند.

 • چشمان شما و غربالگری شما
  نوجوانان و جوانان ساعات زیادی را مقابل کامپیوتر، تلوزیون و موبایل قرار دارند.
  این مدت زمان می تواند سبب مشکلات دید کامپیوتری یا آسیب چشمی شود.
  وقتی مقابل این وسایل هستیم کمتر پلک می زنیم بنابراین چشم ها خشک شده و خسته می شوند.
  برای کمک، قانون20- 20- 20 را پیاده کنید. هر 20 دقیقه، 20 ثانیه استراحت کنید و چشم تان را از صفحه نمایش برداشته به چیزهایی که 20 فوت با شما فاصله دارند نگاه کنید.  منبع : Webmed.com

 

ورود به صفحه مربوط به آگهی

 

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما

تماس با ما

آدرس: تهران ، خیابان مطهری ، خیابان میرعماد ، کوچه یکم ، پلاک 6، واحد1

تلفن: 88762801-88763416-88178390-021

مدیکال آف را دنبال کنید

Medical Off Google + Medical Off Youtube Medical Off Instagram Medical Off Facebook
Medical Off Aparat Medical Off Twitter Medical Off LinkedIn Medical Off Telegram

تخفیف های پزشکی و زیبایی مدیکال آف، تخفیف واقعی، تضمین سلامتی، تامین زیبایی

گواهینامه ملی و بین المللی

مدیکال آف اولین وب سایت تخصصی در زمینه تخفیف های پزشکی و زیبایی، جهت رفاه حال بیماران با مجهزترین بیمارستان ها که از وجود پزشکان فوق تخصص و مجرب بهره می برند در حال همکاری است. تخفیف های پزشکی و زیبایی نظیر گوش و حلق و بینی (زیبایی بینی، پولیپ، اصلاح تیغه، جراحی گوش های برجسته ) پوست، مو و زیبایی (تزریق بوتاکس کنیتکس، دیسپورت، مصپورت، خالبرداری با دستگاه امریکاییRF، رفع دائم موهای زائد، تزریق ژل هایومکس، روفیل، رستیلن، ژوویدرم، رستالین،  لیفت ابرو و پیشانی با آندوسکوپ و بدون آندوسکوپ، مشاوره تغذیه و برنامه غذایی، میکرودرم، مزوتراپی سر و صورت، کلاژن و آلاستین تراپی پوست، آراف و کوییتیشن، کرایولیپولیز چشم و پلک (جراحی زیبایی پلک های بالا و پایین ،پتوز، لازک و لیزیک، باز کردن مجرای اشکی) خدمات دندانپزشکی (عصب کشی، پرکردن، جرم گیری دندان، بروساژ، بلیچینگ)  می باشد. مدیکال آف همچنین دارای فروشگاهی با خرید آنلاین بوده که از مزایای بارز این فروشگاه میتوان به اصل بودن کالا و ضمانت آنها همچنین تحویل فوری و ارسال رایگان و امکان پرداخت در محل اشاره نمود.این فروشگاه آنلاین در برگیرنده ی محصولاتی همچون لنز (لنزهای طبی شفاف، لنزهای طبی رنگی، لنزهای رنگی، لنز برای چشم های آستیگمات،لنزهای ماهیانه و روزانه از دو برند امریکایی ایراپتیکس و فرشلوک) و کرم های مرطوب کننده و رفع چین و چروک اوستین می باشد،بخش قابل توجه این وب سایت بلاگ آن که در برگیرنده ی مقالات پزشکی و زیبایی(لازک، بینی، لیزیک، پلک، پستان، واژینوپلاستی و لابیپلاستی) سلامت بدن (مضرات کبد، غربالگری، حذف چین و چروک، لایه برداری، کاشت مو، لیفت، میکرونیدلینگ، چاقی و لاغری، لیپوماتیک، پیکرتراشی، بروساژ، عصب کشی، جرمگیری، بلیچینگ، بارداری، اختلالات نعوظ) و همچنین ویدئوها و اینفوگرافی های پزشکی می باشد.

  logo-samandehi

تمامی حقوق این وب سایت نزد مدیکال آف محفوظ است .

ورود کاربران

عضویت