رینوپلاستی (جراحی زیبایی بینی)

رینوپلاستی جراحی برای تغییر شکل بینی می باشد. با این عمل می توان بینی را کوچکتر یا بزرگتر کرد. زاویه آن را با لب بالا تغییر داد. نوک گوشتی و نقایص آن را برطرف نمود. در هنگام عمل ، جراح برشی برای دسترسی به استخوان ها و غضروف بینی ایجاد  می کند. این برش معمولا در داخل بینی ایجاد می شود بطوری که پس از عمل معمولا مشخص نمی گردد.

 • عمل بینی - مدیکال آف
 • عمل بینی - مدیکال آف
 • عمل بینی - مدیکال آف
 • عمل بینی - مدیکال آف
 • عمل بینی - مدیکال آف
 • عمل بینی - مدیکال آف

بسته به نظر و طرح جراح برخی از استخوان و غضروف ها ممکن است حذف و یا بافتی ممکن است اضافه شود (استفاده از بخش دیگری از بدن یا یک پرکننده مصنوعی برای اضافه کردن) بعد از اینکه جراح تغییرات مورد نظر را در استخوان و غضروف ها انجام داد پوست و بافت های نرم بینی را در جای اولیه خود قرار می دهد و با شرایط جدید منطبق می سازد. آتل خارجی که پس از عمل استفاده می شود از شکل جدید بینی حمایت می کند و روند بهبودی آن را تسریع می نماید.

رینوپلاستی (جراحی زیبایی بینی) ممکن است با بی هوشی عمومی یا موضعی انجام شود ولی معمولا این عمل یک روش سرپایی محسوب می شود و نهایتا ممکن است بیمار یک شب در بیمارستان بستر گردد. جراحانی که این عمل را انجام می دهند یا جراحان پلاستیک و یا جراحان گوش و حلق و بینی (ENT) می باشند.

 • پس از عمل چه اتفاقی رخ می دهد ؟
 1. آتل و بانداژ اطراف بینی پس از یک هفته برداشته می شود.
 2. صورت شما پف آلود خواهد بود و مناطق اطراف بینی و چشم هایتان برای چند روز کبود و متورم خواهد بود. کمپرس سرد به کم شدن درد و تورم کمک زیادی می کند. این مرحله بین 10 تا 14 روز طول می کشد.
 3. در چند روز اول بعد از عمل بنابر نظر پزشک خود شما باید سر خود را بالا نگه دارید.

رینوپلاستی (جراحی زیبایی بینی) علاوه بر تغییر اندازه ، شکل و زاویه بینی می تواند مشکلات ساختاری بینی که باعث مشکلات تنفسی می گردد را نیز برطرف نماید. نتایج حاصل از رینوپلاستی ممکن است جزئی و یا قابل توجه باشد این نتایج بستگی به نوع اصلاح درخواستی شما دارد و اگر انتظارات شما واقع گرایانه باشد آن را با جراح خود مطرح نمایید ، او احتمالا قادر خواهد بود نتایجی را که شما می خواهید به شما بدهد.

نتایج حاصل از جراحی زیبایی بینی (رینوپلاستی) دائمی هستند. رینوپلاستی باید تنها بر روی یک بینی که مراحل رشد خود را سپری کرده باشد ، انجام شود که این در زنان در سن 15 یا 16 سالگی و در مردان 17 یا 18 سالگی رخ می دهد. اگر جراحی قبل از این زمان انجام گردد موجب بروز عوارض می شود.

 • عوارض و خطرات عمل کدامند ؟

شما همیشه باید انتظار تورم موقت و کبودی دور چشم و بینی را پس از رینوپلاستی داشته باشید، مشکلات زیر نیز ممکن است رخ دهد:

 1. خونریزی
 2. آسیب یا سوراخ دیواره بین دو بینی (سپتوم بینی)
 3. مشکلات پوستی (نکروز پوستی)
 4. انسداد بینی ناشی از تورم داخل بینی
 5. عفونت
 6. عوارض بی هوشی

اگر نارضایتی شما از شکل بینی تان برای مدت طولانی بوده است. رینوپلاستی (جراحی زیبایی بینی) یک گزینه معقول می باشد مثل دیگر اعمال زیبایی که شما ممکن است در طول عمر خود انجام دهید.

 

منبع: webmed.com

ورود به صفحه مربوط به آگهی