با کمک این تکنیک جدید، دیگر از شلی پوست خبری نیست ...

آویزان نمانید!

اسمش بیشتر شبیه یک روش جنگیدن است تا یک تکنیک زیبایی: هایفو!

اما اگر بشنوید «هایفوتراپی» احتمالا حدس خواهید زد که یک روش درمانی است.

در واقع هایفوتراپی یکی از جدیدترین تکنولوژی‌های لیفتینگ صورت و گردن است و مخفف عبارت High Intensity Focused Ultrasound است که به «پوست‌ پزشکی سه‌بعدی»، «لیفت صورت اولتراسوند» یا «اولتراپی» هم مشهور است.

 • 01
 • 02
 • 03
 • 01
 • 02
 • 03

با کمک این روش می‌توانید پوستی محکم‌تر، سفت‌تر و کشیده‌تر داشته باشید و مزایای استفاده از این روش به طور خلاصه عبارتند از:

 • تحریک کلاژن‌سازی
 • هیچ برشی روی پوست ایجاد نمی‌شود
 • نیاز به طول درمان و ریکاوری ندارد
 • تاثیرات قابل توجهی بر بهبود فرم و قوام پوست دارد
 • فقط سالی یکبار مورد نیاز است

بعد از یک جلسه هایفوتراپی، تاثیرات قابل ملاحظه‌ای در لیفت و سفت‌تر شدن پوست ایجاد می‌شود؛ ضمن اینکه کلاژن جدیدی که ساخته می‌شود به جوان ماندن پوست کمک می‌کند.

از این تکنیک هم می‌توان به طور خاص برای لیفت و بالا کشیدن پوست نواحی ابروها، فک (برای از بین بردن خط خنده) و گردن (غبغب و شلی پوست گردن) استفاده کرد و هم برای جوانسازی و سفت شدن تمام پوست بدن. بعد از انجام این درمان هم شاهد بهبودی بسیار زیادی در برجسته‌سازی صورت و کاهش خطوط و چروک‌ها خواهید بود.

با این تکنولوژی فوق مدرن می‌توان بطور کاملا دقیق و محاسبه شده، انرژی امواج صوتی را در عمق دلخواهی از لایه‌های زیرین پوست متمرکز کرد و کوچکترین آسیبی هم به سطح پوست وارد نکرد!  

 

درد دارد؟ ضرر دارد؟

هایفوتراپی پوست موثرترین و مدرن ترین تکنیک لیفتینگ صورت به روش غیر جراحی ایمن و بی‌ضرر است که مکانیسم عملکردش با امواج صوتی اولتراسوند ساده (شبیه دستگاه سونوگرافی) است و در یک جلسه حدودا 45 دقیقه‌ای، بدون وارد کردن هیچ نوع درد غیر قابل تحملی، باعث لیفت پوست صورت آن هم با نتیجه‌ای رضایتبخش و ماندگار می‌شود.

البته گاهی بهتر است در کنار هایفوتراپی روش‌هایی مثل تزریق چربی یا تزریق ژ‌ل‌های هیالورونیک اسید قابل جذب و ... به صورت درمان ترکیبی استفاده شود تا نتیجه قابل قبول‌تر و ماندگارتری حاصل شود.

بیشتر افراد موقع انجام HIFU هم کشیده‌تر شدن پوست‌شان را حس می‌کنند اما اصولا نتیجه واضح بهبودی بعد از 2 ماه نمایان می‌شود و این روند تا 6 ماه بعد از جلسه HIFU هم ادامه خواهد داشت و در نهایت فرد متوجه سفت شدن و لیفت صورت و گردن خواهد شد. ضمن اینکه برای شلی و افتادگی خفیف تا متوسط، فقط یک جلسه هایفوتراپی کافیست و در صورتی‌که فردی دچار افتادگی شدید پوستی باشد، می‌تواند بعد از گذشتن 6 ماه از اولین جلسه هایفوتراپی، مجددا این روش را امتحان کند.

 

به درد من می‌خورد؟!

خوب است از 30 سالگی که روند شلی پوست شروع می‌شود، برای انجام اولین جلسه HIFU اقدام کنید؛ به خصوص که این روش، بر خلاف لیزر، برای همه نوع پوستی با هر رنگ و جنسی کارآمد است.

مدت زمان هایفوتراپی، با توجه به ناحیه تحت درمان، بین 30 تا 60 دقیقه طول می‌کشد. اما نتیجه و میزان ماندگاری‌اش با توجه به به میزان افتادگی پوست، نوع رژیم غذایی، سن، ژنتیک و ... متفاوت است اما عموما لیفت ناشی ازهایفوتراپی تا 2 سال باقی می‌ماند؛ پس در صورتی که دوست دارید نتیجه ماندگارتری داشته باشد، هر یکی دوسال یکبار می‌تواند این درمان را انجام دهید.

این روش، غیر از اینکه ناحیه مورد درمان را کمی قرمز و گاهی متورم می‌کند، عارضه دیگری ندارد؛ قرمزی ناشی از هایفوتراپی نهایتا ظرف یکساعت از بین می‌رود و تورم احتمالی‌اش هم در عرض چند ساعت محو می‌شود. دربعضی موارد هم ممکن است پوست ناحیه مورد درمان نسبت به لمس حساس شود که آن نیز بعد از یکی دوروز خوب می‌شود .

 

منبع: webmed.com