ليزر جوانسازي پوست مي‌تواند صورت‌تان را سال‌ها جوان‌تر از سن شناسنامه‌تان كند

جوان بمانيد!

همه ما آرزو داريم اكسير جواني را سر بكشيم و پوستي شفاف و جوان داشته باشيم. حالا با پيشرفت‌هايي كه در علم پزشكي اتفاق افتاده به نظر مي‌رسد اين آرزو، چندان هم دست نيافتني نيست.

اين روزها با ليزر جوانسازي پوست به راحتي مي‌توانيد پوستي جوان داشته باشيد.

  • لیزر جوانسازی - مدیکال آف
  • لیزر جوانسازی - مدیکال آف
  • لیزر جوانسازی - مدیکال آف
  • لیزر جوانسازی - مدیکال آف
  • لیزر جوانسازی - مدیکال آف
  • لیزر جوانسازی - مدیکال آف

اين ليزر به چه درد مي‌خورد؟

ليزر جوانسازي پوست مي‌تواند خطوط ريز و چين و چروك‌هايي كه در خطوط پيشاني يا دور چشم ايجاد مي‌شود، پر كند. ضمن آنكه اين توانايي را دارد كه اثرات زخم و اسكارهاي سطحي را هم تا حدود زيادي برطرف كند. پيگمانتاسيون يكي ديگر از كاركردهاي اين نوع ليزر است كه باعث مي‌شود ظهور لكه‌هاي ناشي از بالا رفتن سن به تاخير بيفتد. اين ليزر آسيب‌هاي ناشي از نور خورشيد را هم برطرف كرده و به التيام آسيب‌هاي پوستي كمك مي‌كند.

ليزر كجاها را جوان مي‌كند

چين و چروك: با افزايش سن،‌ كلاژن و الاستين پوست از بين مي‌رود و بازسازي آهسته آن باعث مي‌شود پوست نازك و دچار افتادگي شده و قابليت ارتجاعي خود را از دست بدهد. اما ليزر مي‌تواند اين خطوط را باز كند. اگر روي صورت و اطراف چشمانتان چين و چروك ظاهر شده، احتمالا شما يك زندگي پرخنده را تا همين الان تجربه كرده‌ايد و از اين بابت بايد خوشحال باشيد!

لكه آفتاب و لكه سن: لكه ناشي از سن بيشتر از لكه آفتاب است اما اين لكه‌ها به طور كلي صاف هستند. اين لكه‌ها با وجود آنكه بي‌ضرر هستند مي‌توانند باعث مسن جلوه دادن فرد شوند. وقتي شما در معرض آفتاب قرار مي‌گيريد، پوستتان براي مراقبت از اشعه ماورابنفش، شروع به توليد رنگدانه ملانين مي‌كند و اگر زمان زيادي در معرض آفتاب قرار بگيريد،‌ توليد ملانين بيش از حد شده و با افزايش پيگمانتاسيون لكه‌ها بروز مي‌كنند.

سلول‌سازي پوست: در طول سال‌ها قرار گرفتن در معرض نورخورشيد، آلودگي هوا،‌ استرس،‌ خستگي و ... باعث مي‌شود پوست بافت محكم و سفت خود را از دست بدهد و لايه بيروني پوست به اصطلاح مرده شود. لايه‌برداري شيميايي يكي از گزينه‌هاي از بين بردن سلول‌هاي مرده و جايگزيني سلول‌هاي جوان است اما برخلاف اين راه‌حل‌ها كه پوست را خراش مي‌دهند،‌ درمان با ليزر مي‌تواند موثر و كم‌خطر باشد.

لیزر جوان‌سازی پوست چگونه کار می‌کند؟

در ليزر به طور كلي از پرتوهاي نور استفاده مي‌شود. به اين ترتيب كه پزشك متخصص پرتوهاي نور كوتاه و متمركز را به شكل ضربدري و نامنظم به پوست ارسال مي‌كند. اين پرتوها بخش‌هايي از پوست آسيب ديده را در يك زمان از بين مي‌برند. مزيت ليزر جوانسازي پوست اين است كه مشكلات كمتري براي رنگدانه‌هاي زيرين پوست ايجاد مي‌كند و به همين دليل تاثير آن در بهبود جاي زخم محسوس‌تر است. پرتوهای لیزری که برای جوان‌سازی پوست استفاده می‌شود، لایه‌ بیرونی پوست را که اپیدرم نام دارد از بین می‌برد. این پرتو به طور همزمان لایه‌ زیرین پوست به نام درم را گرم می‌کند و همين كار باعث تحريك رشد كلاژن‌هاي جديد در صورت مي‌شود. بعد از طي درمان،‌ پوست جديد اين بار صاف‌تر و سفت‌تر از پوست قبلي نمود پيدا مي‌كند و اين يعني جوان شدن بدون درد و خونريزي!

 

منبع: webmed.com

ورود به صفحه مربوط به آگهی