واژینوپلاستی یک روش است که با هدف سفت کردن واژن انجام می گردد ، واژن براثر گذشت عمر یا زایمان طبیعی ممکن است شل گردد. برخی از جراحان حتی ادعا می کنند که این روش در بهبود حساسیت واژن نیز موثر است ...

در حالیکه انجمن زنان و زایمان انجمن آمریکا (ACOG) معتقد است که سفت کردن بافت واژن افزاش پاسخ در تمایل جنسی در زنان را تضمین نمی کند. تمایل ، برانگیختگی و اوج لذت جنسی فرایند پیچیده ای هستند و به عوامل مختلفی از جمله عاطفی ، معنوی و فردی بستگی دارند.

لابیاپلاستی جراحی پلاستیک بر روی لب های خارجی دستگاه تناسلی بانوان می باشد که می تواند به تنهایی و یا با واژینوپلاستی صورت گیرد. در لابیاپلاستی تغییر اندازه و شکل لب های خارجی و داخل صورت می گیرد و عدم تقارن آن ها اصلاح می گردد. 

 • جراحی ترمیمی یا جراحی زیبایی

شما در هنگام انتخاب نوع عمل باید درک درستی از نوع جراحی داشته باشید ، جراحی ترمیمی باعث بهبود عملکرد بخشی از بدن که دچار نقص عملکرد شده است ، می گردد اما جراحی زیبایی باعث تغییر آناتومی طبیعی بدن انسان جهت زیبایی بیشتر می باشد.

اخیرا از این نوع جراحی ها بعنوان دوباره جوانسازی واژن ، طراحی دوباره آلت تناسلی بانوان در بین جراحان پلاستیک و زنان زیاد بیان می گردد که مثل دیگر اعمال زیبایی باعث افزایش اعتماد به نفس و عزت نفس در خانم ها می شود. انجمن زنان و زایمان آمریکایی می گوید ظاهر آناتومی اندام تناسلی زنان طیف گسترده ای دارد که همگی نرمال و طبیعی هستند.

به تازگی جراحان با استفاده از تکنولوژی لیزر درمان های جایگزین روش های سنتی واژینوپلاستی و لابیاپلاستی که با استفاده از چاقوی جراحی انجام می شد را انجام می دهند که نیازی به بستری ندارد و بدون بخیه و خونریزی انجام می  شود.

 • عوارض ناشی از عمل جراحی زیبایی واژن
 1. عفونت
 2. تغییرات دائمی در احساس
 3. درد مداوم
 4. زخم

این عوارض بندرت دیده می شود و قابل درمان می باشند ولی بهتر است قبل از عمل سوالات زیر را از پزشک خود بپرسید :

 1. خطرات و عوارض کوتاه مدت و دراز مدت این عمل جراحی چیست ؟
 2. مزایای آن چیست ؟
 3. آیا من کاهش احساس بعد از عمل جراحی در واژن یا کلیتوریس را تجربه می کنم ؟
 4. توانایی ارگاسم در من تحت تاثیر قرار می گیرد ؟
 5. این عمل در حاملگی یا زایمان آینده من نقشی دارد ؟
 6. آیا انتظارات من از عمل جراحی واقع بینانه است ؟
 7. گزینه های غیر جراحی چیست ؟

در مجموع خانم هایی که بدنبال زیبایی بیشتر دستگاه تناسلی خود می باشند از انجام این عمل رضایتشان حاصل می گردد.

 

 منبع: webmed.com