راههای شگفت انگیز برای کاهش چین و چروک

 • اگر شما واقعا به دنبال جوان نگه داشتن پوست خود هستید ، موارد زیر را رعایت نمایید :
 1. اجتناب از نور خورشید
 2. استفاده از لباس محافظ کننده وسیع الطیف از نور خورشید (آستین بلند و شلوار)
 3. سیگار نکشید
 4. استفاده از مرطوب کننده

 

 • به پشت بخوابید

خوابیدن به پهلوها باعث ایجاد چین و چروک در گونه ها و چانه می گردد و خوابیدن به شکم باعث ایجاد چین پیشانی با چین ناشی از بالا بردن ابرو (در نگرانی یا سوال) می گردد.

 

ماهی قزل آلا (به همراه دیگر ماهی های آب سرد) یک منبع عالی پروتئین هستند که از اجزاء اصل ساختار پوست می باشد. این    ماهی ها همچنین دارای مقدار زیادی از اسیدهای چرب امگا 3 هستند. کارشناسان می گویند این اسیدهای چرب برای جوان نگه داشتن پوست و به حداقل رساندن چین و چروک ضروری می باشند.

 

 • اگر برای خواندن به عینک نیاز دارید ، حتما از آن استفاده نمایید

استفاده نکردن از عینک برای مطالعه ، اگر شما برای خواندن نیاز به عینک داشته باشید باعث ایجاد چین و چروک در اطراف چشمان شما می گردد.

 

 • از آلفا هیدروکسی اسیدها (AHAS) استفاده کنید

این اسیدهای طبیعی کمک می کنند به کاهش خط های ریز و چین و چروک سطحی بخصوص در اطراف چشم . اشکال قوی تری از AHAS ها به افزایش تولید کلاژن در پوست شما کمک می کند. کلاژن یک پروتئین می باشد که به پوست استحکام می بخشد.

 

 • صورت خود را بیش از حد نشورید

اگر شما زیاد صورت خود را با آب بشورید ، چربی های طبیعی سطح پوست را از بین می برید بجای آن از یک صابون مرطوب کننده یا ژل و کرم پاک کننده استفاده نمایید.

 

تعدادی از مطالعات نشان داده اند که کرم های حاوی ویتامین C به افزایش کلاژن سازی کمک زیادی می کنند. همچنین پوست شما را از انواع اشعه های ماوراء بنفش UVA و UVB محافظت می کنند وباعث کاهش قرمزی پوست و لکه های سیاه و پوست ناهموار می گردد.

 

 • استفاده از سویا برای مراقبت از پوست

سویا ظاهر پوست شما را بهتر می کند و از آسیب هایی که ممکن است به آن وارد شود جلوگیری می نماید. مطالعات پیشنهاد می دهند از ماسک های سویا و یا از مکمل های غذایی آن استفاده گردد.

 

 • مصرف کاکائو

یک مطالعه نشان می دهد که کاکائو با داشتن مقدار زیادی از 2 آنتی اکسیدان (اپی کاتچین و کاتچین) پوست شما را از صدمات آفتاب محافظت می کند و خونرسانی به سلول های پوستی را بهتر می کند و باعث نرم و لطیف شدن پوست می گردد.

 

منبع: webmed.com