اگر درمورد این نکات ندانید، ممکن است فکر کنید که راز زیبا دیده شدن در این است که پوست شما با لایه ضخیمی از  محصولات گران قیمت پوشیده شود، اما اینطور نیست.

کارهای کوچکی که هر روز انجام می دهید می تواند اثر زیادی داشته باشد و به پوست شما " همه آنچه را که نیاز دارد" برای تغذیه و بازسازی و مقاومت در برابر استرس های روزانه بدهد.

 • زیبایی طبیعی خانم ها - مدیکال آف
 • زیبایی طبیعی خانم ها - مدیکال آف
 • زیبایی طبیعی خانم ها - مدیکال آف
 • زیبایی طبیعی خانم ها - مدیکال آف
 • زیبایی طبیعی خانم ها - مدیکال آف
 • زیبایی طبیعی خانم ها - مدیکال آف
 • زیبایی طبیعی خانم ها - مدیکال آف
 • زیبایی طبیعی خانم ها - مدیکال آف
 • زیبایی طبیعی خانم ها - مدیکال آف
 • زیبایی طبیعی خانم ها - مدیکال آف

امروز را با این 6 روش شروع کنید که به شما کمک می کند تا به بهترین شکل دیده شوید!

 • به اندازه کافی بخوابید

بعد از خوابی که در حین آن بارها غلت زده اید و چرخیده اید در آینه نگاه کنید و ببنید چقدر پوستتان به آن نیاز داشته است.

تحقیقات نیز آن را تایید می کند. تحقیقاتی که در مجله Sleep در سال 2013 چاپ شد، نشان می دهد کسانی که خود را از خواب کافی محروم می کنند، چشم هایی پف کرده و قرمز دارند، زیر چشم های آن ها اغلب کبود است، چین و چروک بیشتر و پلک های افتاده تری نسبت به کسانی که خوب استراحت می کنند، دارند.

مقصر کیست؟ هورمون استرس، کورتیزول! 

 

سطح کورتیزول هنگام خواب در کمترین حد خود است، پس اگر شما به اندازه کافی نخوابید سطح کورتیزول شما بالا می رود و  باعث کاهش کلاژن می شود. شما می توانید تاثیر آن را حتی بعد از یک شب خواب ناکافی ببینید.

 

 • عرق کنید

درمورد انگیزه ها صحبت کنید تا بیشتر تلاش کنید: طبق تحقیقات دانشگاه McMaster  اونتاریو، افراد بالای 40 سالی که به طور منظم ورزش می کنند پوستشان 20 سال جوان تر است.

خوشبختانه نیاز نیست که دوی ماراتون انجام دهید یا وقت زیادی را در کلاس های یوگا صرف کنید تا همه تاثیرات را دریافت کنید. این مطالعه نشان می دهد کسانی که حتی ورزش های سبک انجام می دادند برای مثال دو روز در هفته به مدت نیم ساعت می دویدند یا دوچرخه سواری می کرده اند نیز تاثیرات آن را دیده اند.

 

نکته آن چیست؟ مداومت داشتن. یک فعالیت را که به آن علاقه دارید انتخاب کنید (سگی را به پیاده روی ببرید، با بچه هایتان دوچرخه سواری کنید) و آن را در برنامه ماهانه خود قرار دهید.

 

 • همیشه در قسمتی از پیاده رو که سایه هست باشید

کرم های ضد آفتابی که شما روزانه استفاده می کنید، کمک زیادی می کند، اما به تنهایی روی آن حساب نکنید. یکی از دلایل این است که اثر ضد آفتاب ها در طول روز کم می شود. برای اطمینان از محافظت کامل از پوست خود در برابر اشعه های UV آفتاب، عینک آفتابی بزنید، خودتان را بپوشانید و به دنبال سایه باشید، مخصوصا بین ساعت 10 صبح تا 4 بعد از ظهر. در این ساعات آفتاب سوختگی و اشعه های UVB موثر در ابتلا به سرطان بیشترین شدت را دارند. ما در مورد کل سال صحبت می کنیم به خصوص در ارتفاعات و جاهایی که نور به شدت منعکس می شود مثل برف و یخ که باعث می شود پوست اشعه UV را دو برابر دریافت کند.

 

"هیچ چیز بیشتر از اشعه های فرا بنفش موجب پیری نمی شود." با گذشت زمان کلاژن را از بین می برند، پوست را نازک می کنند و باعث ایجاد لکه روی پوست و پیدا شدن رگ های خونی در زیر پوست می شوند.

 

محتویات کرم مرطوب کننده خود را نگاه کنید، ممکن است چیزی به نام " اسید هیالورونیک" ببینید. این ماده به طور طبیعی نیز در پوست وجود دارد، رطوبت را جذب می کند، آبی که از طریق غذاها و نوشیدنی ها دریافت می کنید را در خود نگه می دارد و باعث می شود تا پوست نرم تر و کامل تر باشد.

اما "اگر دچار کمبود آب شوید"، آب بدنتان در عضو های دیگری ذخیره می شود.

 

روشی برای اینکه متوجه شوید پوست شما تشنه است یا نه: پشت دست یا پایین بازوی خود را فشار دهید. اگر پوست فورا به حالت قبل بر نگشت ، شما کمبود آب دارید.

خیلی علاقمند نیستید که آب بخورید؟ میوه ها و سبزیجات مانند خیار، کلم، گوجه فرنگی، گریپ فوت و کرفس به طور طبیعی سرشار از آب هستند و بسیار موثر اند.

 

 • کمتر نگران شوید و بیشتر بخندید

 وقتی استرس دارید، سطح هورمون کورتیزول (دشمن معروف) بالا می رود، کلاژن ها را نابود می کند و باعث خشکی پوست و ایجاد چین و چروک می شود. عجیب نیست که تحقیقاتی در Biology Letters در سال 2013 نشان می داد که زنانی که سطح بالایی از هورمون های استرس دارند برای مردان جذابیت کمتری دارند.

ثابت شده است که مدیتیشن استرس را از بین می برد، اما تنها راه حل نیست. شما با ماساژ یا مانیکور و پدیکور می توانید استرس خود را درمان کنید. ورزش کردن نیز استرس را کاهش می دهد و اگر شما خوب استراحت کنید نیز بهتر می توانید آن را کنترل کنید.

 

 • به طور منظم لایه برداری کنید

سلول های پوستی مرتبا می میرند و با افزایش سن و با توجه به شرایط آب و هوایی، گاهی باید کمک کرد تا به طور کامل پاک شوند. به پوست خود کمک کنید و هفته ای یک یا دوبار آن را پاکسازی کنید.

سعی کنید روزانه از ترکیبات طبیعی و خانگی پاک کننده پوست استفاده کنید: نمک و شکر و عسل و روغن نارگیل را با هم ترکیب کنید تا به شکل خمیر در بیاید و اگر پوست خشکی دارید لایه ضخیمی از آن را روی پوست بگذارید.

 

 منبع: webmed.com