چرا برخی افراد هرچه می خواهند می خورند اما همچنان لاغر باقی می مانند؟

به نظر می رسد که همه ما تعداد کمی از افرادی را می شناسیم که از ابتدای آشنایی با وجود خوردن هر آنچه هر زمان که می خواهند تا کنون حتی یک کیلو هم وزنشان تغییر نکرده است.

اینها افرادی هستند که همه به آنها حسادت می کنند. افرادی که بنظر می رسد قوانین طبیعت را به مبارزه طلبیده اند. دلیل واقعی این پدیده چیست؟ جواب قطعا پیچیده تر از آن است که فکر می کنید.

پیش از این توانایی خوردن زیاد بدون افزایش وزن را محصول جانبی متابولیسم بالای بدن می دانستند. اما بنظر می رسد این دلیل واقعی موضوع نیست. زیست شناسان بر این باورند که متابولیسم افراد مختلف نسبتا مشابه است. تفاوت در میزان سوزاندن غذا نیز آنقدر کم است که در محاسبات وزن گیری به حساب نیاید.

در واقعیت، چند سناریو دیگر برای این موضوع وجود دارد.

یک، نوع بدنی برخی از افراد به گونه ای است که آنها را مستعد لاغری یا چاقی می کند. اگر این افراد با سلول های چربی کمی به دوران بزرگسالی برسند، احتمال چاق شدنشان کمتر است.

دو، بدن کارش را برای تنظیم مقدار غذای مورد نیاز برای خوردن به خوبی انجام می دهد. درست است که به نظر می رسد این افراد هرچه دوست دارند می خورند، اما در حقیقت آنها بیش از آنچه برای ماندن در همان وزن نیاز دارند را دریافت نمی کنند.

و سه، جز آنکه همیشه چنین افرادی را تحت نظر داشته باشید، شما هیچ راهی برای فهمیدن این موضوع ندارید که بفهمید آنها چقدر ورزش می کنند یا وقتی تنها هستند چگونه غذا می خورند. شاید آنها فقط وقتی با دوستانشان هستند غذاهای ناسالم می خورند و باقی وقتشان را در باشگاه و با خوردن غذاهای آب پز می گذرانند. یا به جای استفاده از آسانسور از راه پله استفاده می کنند.

 

منبع: webmed.com

ورود به صفحه مربوط به آگهی